74LVCE1G32FZ4-7
74LVCE1G32FZ4-7 74LVCE1G32FZ4-7 - Brand New Diodes Incorporated Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
74LVCE1G32FZ4-7
74LVCE1G32FZ4-7 - Brand New Diodes Incorporated Gates and Inverters
Manufacturer Part No: 74LVCE1G32FZ4-7 In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryGates and Inverters
Series74LVCE
PackagingAlternate Packaging
Package-Case6-XFDFN
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply1.4 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package6-DFN1410 (1.4x1.0)
Number-of-Circuits1 Circuit
Number-of-Inputs2 Inputs
Quiescent Current10μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL3.6ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeOR Gate
Logic-Level-Low0.7 V ~ 0.8 V
Logic-Level-High1.7 V ~ 2 V