LT1790BCS6-2.5#TRPBF
Get Quote
Buy Now
LT1790BCS6-2.5#TRPBF
LT1790BCS6-2.5#TRPBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Voltage References
Manufacturer Part No: LT1790BCS6-2.5#TRPBF In Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Supplier-Device-PackageTSOT-23-6
Tolerance±0.1%
Voltage-Input3 V ~ 18 V
Current-Supply80μA
Current-Output5mA
Reference-TypeSeries
Output Voltage2.5V
Voltage-Output-Max-
Temperature-Coefficient25ppm/°C
Noise-0#1Hz-to-10Hz32μVp-p
Noise-10Hz-to-10kHz48μVrms
■ High Accuracy:
A Grade—0.05% Max
B Grade—0.1% Max
■ Low Drift:
A Grade—10ppm/°C Max
B Grade—25ppm/°C Max
■ Low Profile (1mm) ThinSOTTM Package
■ Low Dropout Voltage
■ Guaranteed Operational –40°C to 125°C
■ Wide Supply Range to 18V
■ Available Output Voltage Options: 1.25V, 2.048V, 2.5V, 3V, 3.3V, 4.096V and 5V
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈