DSPIC33FJ09GS302-I/SS
DSPIC33FJ09GS302-I/SS DSPIC33FJ09GS302-I/SS - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
DSPIC33FJ09GS302-I/SS
DSPIC33FJ09GS302-I/SS - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: DSPIC33FJ09GS302-I/SS In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package28-SSOP
Number-of-I-O21 I/O
Speed40 MIPs
EEPROM-Size-
Core-ProcessordsPIC
RAM-Size1K x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size9KB (3K x 24)
Data-ConvertersA/D 8x10b, D/A 2x10b
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈