MLF1608A3R9KTA00
MLF1608A3R9KTA00 MLF1608A3R9KTA00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLF1608A3R9KTA00
MLF1608A3R9KTA00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLF1608A3R9KTA00 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLF
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating30mA
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency3.9μH
DC resistance (DCR)1.45 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor35 @ 10MHz
Self Resonant Frequency60MHz
Frequency-Test10MHz
**Various digital devices are required to be further downsized yet remain
FEATURES
• Magnetically shielded configuration allowing for high-density mounting.
• Does not contain lead and is compatible with lead-free soldering.
• It is a product conforming to RoHS directive.
APPLICATIONS
Signal processing modules such as cellular phones and tuners
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈