MM3Z24VC
MM3Z24VC MM3Z24VC - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
MM3Z24VC
MM3Z24VC - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: MM3Z24VC In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000974 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Height1 mm
Length1.7 mm
Width1.3 mm
Package-CaseSC-90, SOD-323F
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOD-323F
ConfigurationSingle
Tolerance±5%
Power-Max200mW
Voltage-Zener-Nom-Vz24V
Impedance-Max-Zzt65 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr45nA @ 16.8V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1V @ 10mA
Pd-Power-Dissipation200 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 65 C
Vz-Zener-Voltage24 V
Voltage-Tolerance5 %
Zz-Zener-Impedance65 Ohms
Ir-Reverse-Current45 nA
Features
• Wide Zener Voltage Range Selection, 2.4V to 75V
• VZ Tolerance Selection of ±5% (C Series)
• Very Small and Thin SMD package
• Clip Bonding Construction, Good Thermal Capability
• Matte Tin(Sn) finish, Pb Free
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈