VLS4012T-2R2M1R4
VLS4012T-2R2M1R4 VLS4012T-2R2M1R4 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS4012T-2R2M1R4
VLS4012T-2R2M1R4 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS4012T-2R2M1R4 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSurface Mount
Current-Rating1.4A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length4 mm
Width4 mm
Package-Case4012 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)84 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.7A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current1.4 A
Maximum-DC-Resistance84 mOhms
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈