MA3J70200L
MA3J70200L MA3J70200L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MA3J70200L
MA3J70200L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MA3J70200L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
Packaging
Package-CaseSC-85
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMini3-F1
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr10μA @ 10V
Voltage-Forward-Vf-Max-If550mV @ 500mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max20V
Current-Average-Rectified-Io500mA
Reverse-Recovery-Time-trr5ns
Capacitance-Vr-F60pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Product Details
__
Silicon epitaxial planar type
For high frequency rectification
■ Features
• IF(AV) = 500 mA rectification is possible
• Small reverse current IR. (About 1/10 of IR of the ordinary products)
• S-Mini type 3-pin package
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈