IS61NLP25618A-200TQLI
IS61NLP25618A-200TQLI IS61NLP25618A-200TQLI - Brand New ISSI Memory
Get Quote
Buy Now
IS61NLP25618A-200TQLI
IS61NLP25618A-200TQLI - Brand New ISSI Memory
Manufacturer Part No: IS61NLP25618A-200TQLI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerISSI
Product CategoryMemory ICs
SeriesIS61NLP25618A
TypeSynchronous
PackagingTray Alternate Packaging
Unit-Weight0.023175 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTQFP-100
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3.135 V ~ 3.465 V
Supplier-Device-Package100-TQFP (14x20)
Memory Capacity4.5M (256K x 18)
Memory-TypeSRAM - Synchronous
Speed200MHz
Data-RateSDR
Access-Time3.1 ns
Format-MemoryRAM
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Interface-TypeParallel
Organization256 k x 18
Supply-Current-Max210 mA
Supply-Voltage-Max3.465 V
Supply-Voltage-Min3.135 V
Maximum-Clock-Frequency200 MHz
DESCRIPTION
FEATURES
• 100 percent bus utilization
• No wait cycles between Read and Write
• Internal self-timed write cycle
• Individual Byte Write Control
• Single R/W (Read/Write) control pin
• Clock controlled, registered address, data and control
• Interleaved or linear burst sequence control using MODE input
• Three chip enables for simple depth expansion and address pipelining
• Power Down mode
• Common data inputs and data outputs
• CKE pin to enable clock and suspend operation
• JEDEC 100-pin TQFP, 165-ball PBGA and 119- ball PBGA packages
• Power supply:
NVP: Vdd 2.5V (± 5%), Vddq 2.5V (± 5%)
NLP: Vdd 3.3V (± 5%), Vddq 3.3V/2.5V (± 5%)
• Industrial temperature available
• Lead-free available
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈