NLCV25T-1R0M-PFD
NLCV25T-1R0M-PFD NLCV25T-1R0M-PFD - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLCV25T-1R0M-PFD
NLCV25T-1R0M-PFD - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLCV25T-1R0M-PFD In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLCV-PFD
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating475mA
QualificationAEC-Q200
Package-Case1008 (2520 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1μH
DC resistance (DCR)442 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor20 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency200MHz
Frequency-Test7.96MHz
Product Details
__
Inductors for Decoupling Circuits Wound/For Current
NLCV Series NLCV25
FEATURES
• Lead-free material is used for the plating on the terminal
• The product uses metal terminals, which realize excellent connection reliability.
• Highly heat resistant thermoplastic resin is used to form the exterior package.
• From 1µH to 33µH, all of the products are available in the E-6 series.
APPLICATIONS
• Audio-visual equipment including TVs, VCRs and digital cameras.
• Electronic equipment used in onboard automobile equipment including car audio and ECU systems.
• Other electronic equipment including HDDs and ODDs.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈