20CJQ030
20CJQ030 20CJQ030 - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Buy Now
20CJQ030
20CJQ030 - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 20CJQ030 In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode1A
Voltage-Forward-Vf-Max-If500mV @ 1A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr100?A @ 30V
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier-Device-PackageSOT-223
Base-Part-Number*
DESCRIPTION
FEATURES
• Small foot print, surface mountable
• Low profile
• Very low forward voltage drop
• High frequency operation
• Guard ring for enhanced ruggedness and long term reliability
• Common cathode
• Designed and qualified for industrial level
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay