DSPIC33FJ32GP202-E/SO
DSPIC33FJ32GP202-E/SO DSPIC33FJ32GP202-E/SO - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
DSPIC33FJ32GP202-E/SO
DSPIC33FJ32GP202-E/SO - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: DSPIC33FJ32GP202-E/SO In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube
Package-Case28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier-Device-Package28-SOIC
Number-of-I-O21 I/O
Speed40 MIPs
EEPROM-Size-
Core-ProcessordsPIC
RAM-Size2K x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size32KB (32K x 8)
Data-ConvertersA/D 10x10b/12b
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay