IHSM5832ER152L
IHSM5832ER152L IHSM5832ER152L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM5832ER152L
IHSM5832ER152L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM5832ER152L In Stock
ProductPower Inductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating290mA
Termination-StyleSMD/SMT
Package-Case5832
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.285" (7.24mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1.5mH
DC resistance (DCR)7.35 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation170mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Resistance820 mOhms
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay