DW025AF-M
DW025AF-M DW025AF-M - Brand New ABB Embedded Power DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
DW025AF-M
DW025AF-M - Brand New ABB Embedded Power DC-DC Converters
Manufacturer Part No: DW025AF-M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerABB Embedded Power
Product CategoryDC DC Converters
SeriesDW025
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Package-Case9-DIP Module
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Size-Dimension2.80" L x 2.40" W x 0.50" H (71.1mm x 61.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs2 Outputs
Current-Output-Max2.5A, 2.5A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max75V
Voltage-Isolation500V
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-23.3V
Voltage-Output-3-
Efficiency0.75
Power-Watts-Manufacture-Series25W
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay