X84129BI-2.5
X84129BI-2.5 X84129BI-2.5 - Brand New XICOR IC Chips
Get Quote
Buy Now
X84129BI-2.5
X84129BI-2.5 - Brand New XICOR IC Chips
Manufacturer Part No: X84129BI-2.5 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerXICOR
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
• Up to 10MHz data transfer rate
• 25ns Read Access Time
• Direct Interface to Microprocessors and
Microcontrollers
—Eliminates I/O port requirements
—No interface glue logic required
—Eliminates need for parallel to serial converters
• Low Power CMOS
—1.8V–3.6V, 2.5V–5.5V and 5V ±10% Versions
—Standby Current Less than 1µA
—Active Current Less than 1mA
• Byte or Page Write Capable
—32-Byte Page Write Mode
• Typical Nonvolatile Write Cycle Time: 2ms
• High Reliability
—100,000 Endurance Cycles
—Guaranteed Data Retention: 100 Years
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay