PQ018EZ5MZPH
PQ018EZ5MZPH PQ018EZ5MZPH - Brand New SHARP IC Chips
Get Quote
Buy Now
PQ018EZ5MZPH
PQ018EZ5MZPH - Brand New SHARP IC Chips
Manufacturer Part No: PQ018EZ5MZPH In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSHARP
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
Compact Surface Mount type Low Power-Loss Voltage Regulators
Features
1.Low voltage operation (Minimum operating voltage: 2.35V)
2.5V input →available 1.5 to 1.8V
2.Low dissipation current
Dissipation current at no load: MAX. 2mA
Output OFF-state dissipation current: MAX. 5μA
3.Built-in overcurrent protection and overheat protection functions
4.RoHS directive compliant
Applications
1.Peripheral equipment of personal computers
2.Power supplies for various electronic equipment such as DVD player or STB
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay