GRM155R60J683KA01D
GRM155R60J683KA01D GRM155R60J683KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155R60J683KA01D
GRM155R60J683KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155R60J683KA01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance0.068μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitor
0402 X5R 1μF 6.3V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay