FFH50US60S
FFH50US60S FFH50US60S - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
FFH50US60S
FFH50US60S - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: FFH50US60S In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesStealth™
PackagingTube
Package-CaseTO-247-2
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-247
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.54V @ 50A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io50A
Reverse-Recovery-Time-trr124ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 175°C
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay