IS42S32400B-7TL
IS42S32400B-7TL IS42S32400B-7TL - Brand New ISSI Memory
Get Quote
Buy Now
IS42S32400B-7TL
IS42S32400B-7TL - Brand New ISSI Memory
Manufacturer Part No: IS42S32400B-7TL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerISSI
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package86-TSOP II
Memory Capacity128M (4M x 32)
Memory-TypeSDRAM
Speed143MHz
Format-MemoryRAM
OVERVIEW
FEATURES
• Clock frequency: 166, 143, 125, 100 MHz
• Fully synchronous; all signals referenced to a positive clock edge
• Internal bank for hiding row access/precharge
• Power supply
VDD VDDQ
IS42S32400B 3.3V 3.3V
• LVTTL interface
• Programmable burst length – (1, 2, 4, 8, full page)
• Programmable burst sequence: Sequential/Interleave
• Auto Refresh (CBR)
• Self Refresh with programmable refresh periods
• 4096 refresh cycles every 64 ms
• Random column address every clock cycle
• Programmable CAS latency (2, 3 clocks)
• Burst read/write and burst read/single write operations capability
• Burst termination by burst stop and precharge command
• Available in Industrial Temperature
• Available in 86-pin TSOP-II and 90-ball FBGA
• Available in Lead-free
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay