X40014S8
X40014S8 X40014S8 - Brand New XICOR Supervisors
Get Quote
Buy Now
X40014S8
X40014S8 - Brand New XICOR Supervisors
Manufacturer Part No: X40014S8 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Supervisors
Contact us
ManufacturerXICOR
Product CategorySupervisors
DESCRIPTION
FEATURES
• Dual voltage detection and reset assertion
—Standard reset threshold settings See Selection table on page 2.
—Adjust low voltage reset threshold voltages using special programming sequence
—Reset signal valid to VCC = 1V
—Monitor three voltages or detect power fail
• Independent Core Voltage Monitor (V2MON)
• Fault detection register
• Selectable power on reset timeout (0.05s, 0.2s, 0.4s, 0.8s)
• Selectable watchdog timer interval (25ms, 200ms, 1.4s, off)
• Low power CMOS
—25µA typical standby current, watchdog on
—6µA typical standby current, watchdog off
• 400kHz 2-wire interface
• 2.7V to 5.5V power supply operation
• Available packages
—8-lead SOIC, TSSOP
APPLICATIONS
• Communication Equipment
—Routers, Hubs, Switches
—Disk Arrays, Network Storage
• Industrial Systems
—Process Control
—Intelligent Instrumentation
• Computer Systems
—Computers
—Network Servers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay