BYS10-45-E3/TR
Get Quote
Buy Now
BYS10-45-E3/TR
BYS10-45-E3/TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYS10-45-E3/TR In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
ProductSchottky Diodes
PackagingAlternate Packaging
Part-AliasesBYS10-45-E3/TR3
Unit-Weight0.003739 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseDO-214AC, SMA
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-214AC (SMA)
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 45V
Voltage-Forward-Vf-Max-If500mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max45V
Current-Average-Rectified-Io1.5A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage0.5 V at 1 A
Ir-Reverse-Current500 uA
If-Forward-Current1.5 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage45 V
Ifsm-Forward-Surge-Current40 A
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay