SLF12575T-100M5R4-PF
SLF12575T-100M5R4-PF SLF12575T-100M5R4-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF12575T-100M5R4-PF
SLF12575T-100M5R4-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF12575T-100M5R4-PF In Stock
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating5.4A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height7.5 mm
Length12.5 mm
Width12.5 mm
Package-Case12575 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.309" (7.85mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)18.7 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation5.5A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current5.4 A
Maximum-DC-Resistance15.6 mOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Overview of the SLF Series
FEATURES
○ Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
○ Product lineup allows for various usages.
APPLICATION
Thin-screen TV, LCDs, AV equipment, gaming equipment, other electrical devices
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay