BA33E00WHFP-TR
BA33E00WHFP-TR BA33E00WHFP-TR - Brand New Rohm Semiconductor Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
BA33E00WHFP-TR
BA33E00WHFP-TR - Brand New Rohm Semiconductor Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: BA33E00WHFP-TR In Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryLinear Voltage Regulators
SeriesBA33E00WHFP
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseHRP-7
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageHRP7
Voltage-Input2.8 V ~ 16 V
Current-Output600mA
Voltage-Output3.3V, 0.8 V ~ 3.3 V
Regulator-TopologyPositive Fixed and Adjustable
Voltage-Dropout-Typical0.3V @ 300mA
Number-of-Regulators2 Regulators
Current-Limit-Min-
Output-Current100 mA
Product Details
__
CD Amplifiers / Low-Frequency , Small-Signal Amplifiers
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay