ERJ-1TNF1000U
ERJ-1TNF1000U ERJ-1TNF1000U - Brand New PANASONIC Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
ERJ-1TNF1000U
ERJ-1TNF1000U - Brand New PANASONIC Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: ERJ-1TNF1000U Out of Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingAlternate Packaging
Height0.028" (0.70mm)
Package-Case2512 (6432 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier-Device-Package2512
Watt1W
Resistance-Ohms100
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
1. Current Sensing resistor
2. Small size and lightweight
3. High reliability : Metal glaze thick fi lm resistive element and three layers of electrodes
4. Suitable for both refl ow and fl ow sol der ing
ERJ-1TNF2201U
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay