C1210C226K9RACTU
C1210C226K9RACTU C1210C226K9RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1210C226K9RACTU
C1210C226K9RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1210C226K9RACTU In Stock
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.110" (2.80mm)
Product Details
__
Ceramic, Commercial-(CxxxxC), 22 uF, 10%, 6.3 V, 1210, X7R, SMD, MLCC, Temperature Stable, Class II
General Information
Style: SMD Chip
Series: Commercial-(CxxxxC)
Chip Size: 1210
Description: SMD, MLCC, Temperature Stable, Class II
Features: Temperature Stable, Class II
RoHS: Yes
Termination: Tin
Marking: No
Failure Rate: N/A
Miscellaneous: Note: Referee time for X7R dielectric for this part number is 48 hours
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay