RB450FT106
RB450FT106 RB450FT106 - Brand New Rohm Semiconductor Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
RB450FT106
RB450FT106 - Brand New Rohm Semiconductor Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: RB450FT106 In Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesRB450F
ProductSchottky Diodes
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.004395 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-70, SOT-323
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageUMD3
ConfigurationSingle
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr1μA @ 10V
Voltage-Forward-Vf-Max-If450mV @ 10mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max40V
Current-Average-Rectified-Io100mA
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F6pF @ 10V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 40 C
Vf-Forward-Voltage0.45 V at 0.01 A
Ir-Reverse-Current1 uA at 10 V
If-Forward-Current0.1 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage45 V
Ifsm-Forward-Surge-Current1 A
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay