FFH30S60STU
FFH30S60STU FFH30S60STU - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
FFH30S60STU
FFH30S60STU - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: FFH30S60STU In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesSTEALTH
ProductUltra Fast Recovery Rectifiers
PackagingTube
Unit-Weight0.223284 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Package-CaseTO-247-2
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-247
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If2.6V @ 30A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io30A
Reverse-Recovery-Time-trr40ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage2.6 V
Vr-Reverse-Voltage600 V
Ir-Reverse-Current100 uA
If-Forward-Current30 A
Max-Surge-Current300 A
Recovery-Time40 ns
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay