NR4012T150M
NR4012T150M NR4012T150M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR4012T150M
NR4012T150M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR4012T150M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating600mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height1.2 mm
Length4 mm
Width4 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)480 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation560mA
Q factor-
Self Resonant Frequency23MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current560 mA
Maximum-DC-Resistance400 mOhms
Self-Resonant-Frequency23 MHz
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay