NR6028T100M
NR6028T100M NR6028T100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR6028T100M
NR6028T100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR6028T100M In Stock
SeriesNR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.9A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height2.8 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.110" (2.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)84.5 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.9A
Q factor-
Self Resonant Frequency20MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.9 A
Maximum-DC-Resistance65 mOhms
Self-Resonant-Frequency20 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay