CY7C199C-20ZI
CY7C199C-20ZI CY7C199C-20ZI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C199C-20ZI
CY7C199C-20ZI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C199C-20ZI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package28-TSOP I
Memory Capacity256K (32K x 8)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed20ns
Format-MemoryRAM
General Description1
Features
• Fast access time: 12 ns, 15 ns, 20 ns, and 25 ns
• Wide voltage range: 5.0V ± 10% (4.5V to 5.5V)
• CMOS for optimum speed/power
• TTL–compatible Inputs and Outputs
• Available in 28 DIP, 28 SOJ, and 28 TSOP I.
• 2.0V Data Retention
• Low CMOS standby power
• Automated Power–down when deselected
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay