LM78L12F
LM78L12F LM78L12F - Brand New HTC IC Chips
Get Quote
Buy Now
LM78L12F
LM78L12F - Brand New HTC IC Chips
Manufacturer Part No: LM78L12F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerHTC
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
3-TERMINAL 0.1A POSITIVE VOLTAGE REGULATORS
**This series of fixed-voltage monolithic integrated-circuit voltage
regulators is designed for a wide range of applications.**
In addition, they can be used with power-pass elements to make high current voltage regulators.
Each of these regulators can deliver up to 100㎃ of output current.
FEATURES
◇ Output Current Up to 100㎃
◇ No External Components
◇ Internal Thermal Overload Protection
◇ Internal Short-Circuit Limiting
◇ Output Voltage of 5V, 6V, 8V, 9V, 10V, 12V, 15V, 18V and 24V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay