PM25LV512A-100SCER
PM25LV512A-100SCER PM25LV512A-100SCER - Brand New PMC IC Chips
Get Quote
Buy Now
PM25LV512A-100SCER
PM25LV512A-100SCER - Brand New PMC IC Chips
Manufacturer Part No: PM25LV512A-100SCER In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPMC
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
• Single Power Supply Operation
- Low voltage range: 2.7 V - 3.6 V
• Memory Organization
- Pm25LV512: 64K x 8 (512 Kbit)
- Pm25LV010: 128K x 8 (1 Mbit)
• Cost Effective Sector/Block Architecture
- Uniform 4 Kbyte sectors
- Uniform 32 Kbyte blocks (8 sectors per block)
- Two blocks with 32 Kbytes each (512 Kbit)
-Four blocks with 32 Kbytes each (1 Mbit)
- 128 pages per block
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
- Supports SPI Modes 0 (0,0) and 3 (1,1)
• High Performance Read
- 25 MHz clock rate (maximum)
• Page Mode for Program Operations
- 256 bytes per page PM25LV512
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay