12063C474MAT2A
12063C474MAT2A 12063C474MAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
12063C474MAT2A
12063C474MAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 12063C474MAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance0.47μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.050" (1.27mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay