A14100A-1
A14100A-1 A14100A-1 - Brand New ACTEL FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Get Quote
Buy Now
A14100A-1
A14100A-1 - Brand New ACTEL FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Manufacturer Part No: A14100A-1 In Stock
Contact us
ManufacturerACTEL
Product CategoryFPGAs (Field Programmable Gate Array)
Actel FPGA Description
Features
• Highly Predictable Performance with 100% Automatic Placement and Routing
• Device Sizes from 1,200 to 20,000 Gates
• Up to 6 Fast, Low-Skew Clock Networks
• Up to 202 User-Programmable I/O Pins
• More Than 500 Macro Functions
• Up to 1,276 Dedicated Flip-Flops
• I/O Drive to 10 mA
• Devices Available to DSCC SMD
• CQFP and CPGA Packaging
• Nonvolatile, User Programmable
• Logic Fully Tested Prior to Shipment
• 100% Military Temperature Tested (–55°C to +125°C)
• QML Certified Devices
• Proven Reliability Data Available
• Successful Military/Avionics Supplier for Over 10 Years
ACT 3 Features
• Highest-Performance, Highest-Capacity FPGA Family
• System Performance to 60 MHz over Military Temperature
• Low-Power 0.8µ CMOS Technology
3200DX Features
• 100 MHz System Logic Integration
• Highest Speed FPGA SRAM, up to 2.5 kbits Configurable Dual-Port SRAM
• Fast Wide-Decode Circuitry
• Low-Power 0.6µ CMOS Technology
1200XL Features
• Pin for Pin Compatible with ACT 2
• System Performance to 50 MHz over Military Temperature
ACT 2 Features
• Best-Value, High-Capacity FPGA Family
• System Performance to 40 MHz over Military Temperature
• Low-Power 1.0µ CMOS Technology
ACT 1 Features
• Lowest-Cost FPGA Family
• System Performance to 20 MHz over Military Temperature
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay