NL17SZ32DFT2G
NL17SZ32DFT2G NL17SZ32DFT2G - Brand New onsemi Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
NL17SZ32DFT2G
NL17SZ32DFT2G - Brand New onsemi Gates and Inverters
Manufacturer Part No: NL17SZ32DFT2G Out of Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryGates and Inverters
Series17SZ
ProductSingle-Function Gate
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000988 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-70
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-PackageSC-70
Number-of-Circuits1 Circuit
IC Number of Gates1 Gate
Number-of-Inputs2 Inputs
Quiescent Current1μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL4.5ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeOR Gate
Logic-Level-Low-
Logic-Level-High-
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min1.65 V
Logic-FamilyNL17SZ
Propagation Delay5.2 ns
High-Level-Output-Current- 32 mA
Low-Level-Output-Current32 mA