GCM1885G1H220JA16D
GCM1885G1H220JA16D GCM1885G1H220JA16D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GCM1885G1H220JA16D
GCM1885G1H220JA16D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GCM1885G1H220JA16D In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance22pF
Operating-Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsAutomotive
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX8G
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
offer a lineup for 150°C that can be used in the engine room.**
2. Can be used at 125°C and 150°C temperatures.
3. Sn plating is applied to the external electrodes; excellent solder ability.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay