GMK316F106ZL-T
GMK316F106ZL-T GMK316F106ZL-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GMK316F106ZL-T
GMK316F106ZL-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GMK316F106ZL-T In Stock
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated35V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
General Description
This AP1694A Triac Dimmable GU10 12V/400mA Buck LEDs driver EV board use tapped transformer to increasing power conversion turn on duty cycle, boost current back to LED during ratio of tapped winding. Also the bigger gauge wire can be used as well as the large inductance can be suitable in switching loop which can reduce the switching current and the lower forward drop so that SBR diode can be used which can reduce the power consumption on the diodes.
Key Features
• Typical 3% to 95% Dimming
performance (Depends on dimmers
brands)
• Boundary conductive switching mode
• Simple adjustable Constant Current
• Inductor Short Protection
• Low BOM cost
• PFC >0.9 & low THD.
• 200 ~265VAC input range
• >77% Efficiency
• With open, short, and wrong polarity
LED protection
Applications
• GU10 LED Offline small size bulb
• Candle size LED lamp
• Desktop lamps
• Under the counter lamps
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay