ESR25JZPJ680
ESR25JZPJ680 ESR25JZPJ680 - Brand New Rohm Semiconductor Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
ESR25JZPJ680
ESR25JZPJ680 - Brand New Rohm Semiconductor Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: ESR25JZPJ680 In Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingAlternate Packaging
Height0.026" (0.65mm)
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier-Device-Package
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms68
Tolerance±5%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay