NRS4018T330MDGJ
NRS4018T330MDGJ NRS4018T330MDGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NRS4018T330MDGJ
NRS4018T330MDGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NRS4018T330MDGJ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNRS
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating550mA
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)552 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation700mA
Q factor-
Self Resonant Frequency12MHz
Frequency-Test100kHz
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay