RU82566DM
RU82566DM RU82566DM - Brand New Intel IC Chips
Get Quote
Buy Now
RU82566DM
RU82566DM - Brand New Intel IC Chips
Manufacturer Part No: RU82566DM In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerINTEL
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
[ KEMET ]
Overview
The F461 – 464 Series is a metallized polypropylene film encapsulated with self-extinguishing resin in a box of material meeting the requirements of UL 94 V–0. Four different winding constructions are used depending on voltage and lead spacing. Please see Table 1 for more information.
Benefits
• Rated voltage: 160 – 2,500 VDC
• Rated voltage: 90 – 900 VAC
• Capacitance range: 0.001 – 56 µF
• Lead spacing: 5 – 37.5 mm
• Capacitance tolerance: ±5%, ±10%, other tolerances on request
• Climatic category: 55/105/56, IEC 60068–1
• Tape and reel packaging in accordance with IEC 60286–2
• RoHS Compliant and lead-free terminations
• Category temperature range of -55˚C to +105˚C
• Rated temperature +85˚C
Applications
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay