QYX2A122KTP
QYX2A122KTP QYX2A122KTP - Brand New Nichicon Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
QYX2A122KTP
QYX2A122KTP - Brand New Nichicon Film Capacitors
Manufacturer Part No: QYX2A122KTP In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerNichicon
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesQYX
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1200pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.217" L x 0.110" W (5.50mm x 2.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.138" (3.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.472" (12.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC100V
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay