VS-MBRS1100TRPBF
VS-MBRS1100TRPBF VS-MBRS1100TRPBF - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
VS-MBRS1100TRPBF
VS-MBRS1100TRPBF - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: VS-MBRS1100TRPBF In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
Packaging
Package-CaseDO-214AA, SMB
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMB
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 100V
Voltage-Forward-Vf-Max-If780mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 175°C
FEATURES
• Small foot print, surface mountable
• Very low forward voltage drop
• High frequency operation
• Guard ring for enhanced ruggedness and long term reliability
• Meets MSL level 1, per J-STD-020, LF maximum peak of 260 °C
• Designed and qualified for industrial level
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay