UPA1728-E1(UPA1728G(0)-E1)
UPA1728-E1(UPA1728G(0)-E1) UPA1728-E1(UPA1728G(0)-E1) - Brand New RENESAS IC Chips
Get Quote
Buy Now
UPA1728-E1(UPA1728G(0)-E1)
UPA1728-E1(UPA1728G(0)-E1) - Brand New RENESAS IC Chips
Manufacturer Part No: UPA1728-E1(UPA1728G(0)-E1) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerRENESAS
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
• Single chip type
• Low On-state Resistance
RDS(on)1 = 19 mΩ (TYP.) (VGS = 10 V, ID = 4.5 A)
RDS(on)2 = 23 mΩ (TYP.) (VGS = 4.5 V, ID = 4.5 A)
RDS(on)3 = 24 mΩ (TYP.) (VGS = 4.0 V, ID = 4.5 A)
• Low Ciss : Ciss = 1700 pF (TYP.)
• Built-in G-S protection diode
• Small and surface mount package (Power SOP8)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay