LB2016T470M
LB2016T470M LB2016T470M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LB2016T470M
LB2016T470M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LB2016T470M In Stock
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating70mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.6 mm
Length2 mm
Width1.6 mm
Package-Case0806 (2016 metric)
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing1 mm
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency2.52 MHz
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)2.4 Ohm
Q factor-
Self Resonant Frequency11MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current70 mA
Maximum-DC-Resistance2.4 Ohms
Self-Resonant-Frequency11 MHz
Features
- Item Summary 10μH(±20%), 155mA, 0806
- Lifecycle Stage Mass Production
- Standard packaging quantity (minimum) Taping 2000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay