ISL5120CB
ISL5120CB ISL5120CB - Brand New RENESAS Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
ISL5120CB
ISL5120CB - Brand New RENESAS Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: ISL5120CB In Stock
Contact us
ManufacturerIntersil
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
CategoriesInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTube
Part-StatusObsolete
Switch-CircuitSPST - NO
Multiplexer-Demultiplexer-Circuit1
Number-of-Circuits2 Circuits
On-State-Resistance-Max20 Ohm
Channel-to-Channel-Matching-ΔRon800 mOhm
Voltage-Supply-Single-V+2.7 V ~ 12 V
Voltage-Supply-Dual-V±-
Switch-Time-Ton-Toff-Max35ns, 30ns
-3db-Bandwidth-
Charge-Injection5pC
Channel-Capacitance-CS-off-CD-off8pF, 8pF
Current-Leakage-IS-off-Max100pA
Crosstalk-105dB @ 1MHz
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)