1812WC332KAT1A
1812WC332KAT1A 1812WC332KAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
1812WC332KAT1A
1812WC332KAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 1812WC332KAT1A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance3300pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated2500V (2.5kV)
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.100" (2.54mm)
Product Details
__
[ Knowles ]
Technical Information
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay