R413F147000M1M
R413F147000M1M R413F147000M1M - Brand New KEMET Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
R413F147000M1M
R413F147000M1M - Brand New KEMET Film Capacitors
Manufacturer Part No: R413F147000M1M In Stock
Package-CaseRadial
Capacitance4700pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX1 Safety Rated, Y2 Safety Rated
Size-Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.437" (11.10mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC300V
Voltage-Rating-DC1000V (1kV)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay