AP2120N-3.3TRG1
AP2120N-3.3TRG1 AP2120N-3.3TRG1 - Brand New DIODES Linear Voltage Regulators (LDO)
Buy Now
AP2120N-3.3TRG1
AP2120N-3.3TRG1 - Brand New DIODES Linear Voltage Regulators (LDO)
Manufacturer Part No: AP2120N-3.3TRG1 In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
The AP2120 series are positive voltage regulator ICs fabricated by CMOS process. Each of these ICs consists of a voltage reference, an error amplifier, a resistor network for setting output voltage, a current limit circuit for current protection. The AP2120 series feature high supply voltage ripple rejection, low dropout voltage, low noise, high output voltage accuracy, and low current consumption which make them ideal for use in various battery-powered devices. The AP2120 series have 1.2V, 1.3V, 1.5V, 1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.0V, 3.2V, 3.3V, 3.6V, 4.0V and 5.0V versions.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay