VLF10040T-220M2R5
VLF10040T-220M2R5 VLF10040T-220M2R5 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLF10040T-220M2R5
VLF10040T-220M2R5 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLF10040T-220M2R5 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2.5A
Height4 mm
Length9.7 mm
Width10 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)58 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.5A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.5 A
Maximum-DC-Resistance58 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay