CYK256K16MCUB-70BVXI
CYK256K16MCUB-70BVXI CYK256K16MCUB-70BVXI - Brand New Cypress Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
CYK256K16MCUB-70BVXI
CYK256K16MCUB-70BVXI - Brand New Cypress Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: CYK256K16MCUB-70BVXI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
• 8031/8051 compatible
– 4k × 8 ROM (80C51)
– 4k × 8 EPROM (87C51)
– ROMless (80C31)
– 128 × 8 RAM
– Two 16-bit counter/timers
– Full duplex serial channel
– Boolean processor
• Memory addressing capability
– 64k ROM and 64k RAM
• Power control modes:
– Idle mode
– Power-down mode
• CMOS and TTL compatible
• Five speed ranges at VCC = 5V
– 12MHz
– 16MHz
– 24MHz
– 33MHz
• Five package styles
• Extended temperature ranges
• OTP package available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay