R1111N502B-TR
R1111N502B-TR R1111N502B-TR - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
R1111N502B-TR
R1111N502B-TR - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: R1111N502B-TR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerRicoh
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
FEATURES
Ultra-Low Supply Current.........................................TYP. 35µA
Standby Mode ...........................................................TYP. 0.1µA
Low Dropout Voltage ................................................TYP. 0.2V(IOUT=100mA)
High Ripple Rejection ...............................................TYP. 70dB(f=1kHz)
Low Temperature-Drift Coefficient of
Output Voltage...........................................................TYP. ±100ppm/°C
Excellent Line Regulation .........................................TYP. 0.05%/V
High Output Voltage Accuracy..................................±2.0%
Excellent Line Transient Response and Load Transient Response
Small Package ..........................................................SOT-23-5(Mini-mold)
Output Voltage...........................................................Stepwise setting with a step of 0.1V in the range of
1.5V to 5.0V is possible
Built-in chip enable circuit ( 2 types; A: “L” active , B: “H” active)
Pinout ........................................................................Similar to the LP2980
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay